| mirabela18 a întrebat:

am o rugaminte mare la voibig grinam o tema pentru maine si anume, trebuie sa imi dau cu parerea referitor la o tema..."globalizarea conduce individualizarea comportamentului". n-am nici o ideesadma puteti ajuta, va rog?

1 răspuns:
| sabin89 a răspuns:

Sa ne gandim numai la agricultura. Vor exista numai ferme intinse gestionate de marile companii. Deci, va disparea spiritul acela de echipa, existent in micile gospodarii, cand oamenii ies la lucrarile campului si se intalnesc cu vecinii; au loc schimburi de conversatii, sau chiar de unelte. Cand marile companii vor prelua controlul, omul se va izola, se va inchide in casa; va merge doar la mall sa isi ia ce-i trebuie si atat.