| Quest a întrebat:

Am sa pun acum o intrebare "ciudata" care suna cam asa:
Dci, de ce le este interzis persoanelor sub 18 ani sa vizioneze materiale pornografice? Adica nu e ca si cum le-ar face rau sau s-ar rani sau ceva de genul asta ( si oricum toti pustii se uita la filme porno si nu au patit nimic)
Deci va rog explicati-mi si mie clar si detaliat (fara a face misto) motivul.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| daniEL88 a răspuns:

Bine nu o sa fac misto! Pentru ca fiecare imagine vazuta de acea persoana, un copil ii va ramane imprimata in memorie, pentru ca va deveni un depedent de pornografie, pentru ca va deveni o masina care se masturbeaza intr-o zi de mai multe ori decat mananca si care isi va trata sotia ca pe un obiect, care ar trebui sa functioneze si nu sa simta. Sa iti mai zic? Pentru ca nici pana la varsta aia, si nici dupa inca pot zice, copilul nu e atat de matur sa faca diferenta intre bine si rau, sa inteleaga care e limita a ceva ce e deja rau. Si da le face rau, crezi ca depedenta e numa droguri, tigari, bautura? Nu, e si pornografie, internet, cumparaturi sau orice vrei u care presupune sa iti manance din resursele tale fizice si morale.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu e chiar interzis...e cu acordul parintilorrolling on the floor

| GenetiX a răspuns:

Acest aspect este pur si simplu Legislatie. Este cunoscut fapt-ul ca un minor nu are dreptul legitim de a lua orice decizie cu privire la actiunile sale. Plecand de la asta, atat timp cat un minor, beneficiaza de un serviciu in urma caruia s-ar putea creea confuzii, intamplari iar parintii sau tutorele poate acuza in mod direct pe prestator, atunci se interzice ca un minor sa vizioneze, adica sa-si puna pofta-n cui ca nu e nimeni obligat sa raspunda pentru el.
Cu toate astea se respecta doar legea pe cale scrisa. Dar minor-ul poate sa se indoape cat vrea, prestator-ul si-a asigurat deja spatele. Si mai pe scurt nu e interzis. Dar esti pe cont propriu ca minor nu mai e vina Prestatorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pervertesc mintea copiilor si le abat de la dezvoltarea sexuala normala catre devieri anormale, periculoase asa cum se intampla cu jocurile violente, sau filmele de desene animate cu violenta.stii de tipul de 13 ani care si-a omorat mama cu ciocanul? a crezut in prostia lui cea mare ca in realitate e ca la joc si poti relua de unde ai ramas si ai jdemii de vieti.imaturii confunda realitatea cu fictiunea. uitate pe TPU la dragoste si sex si sa vezi copii de 20-30-de ani cum invata pe altii de sub 19 ani ca sexul oral,anal, in nari, sub axile sunt NORMALE si nu perversiuni sexuale.nu mai spun de gerontofili,pedofili,necrofili,coprofili,zoofili,fetisisti, exhibitionisti, si altii cu tot neamul lor.de aia quest le este interzis.

| LoLyPoooop a răspuns:

Pai asa am patit si eu cand eram mica unii oameni cred ca daca cei sub 18 ani se uita la pornografii o sa le strice copilaria si vor incepe sa faca si ei actiunile din filme pentru binele tau nu te uita!