| Daniel_Ciutac_1993 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru, vreau sa ma inscriu la un postliceal pe domeniul turism si alimentatie cu specializarea in "Asistent de gestiune in unitati de cazare si alimentatie" as vrea sa stiu ce pot sa fac dupa ce termin acest postliceal ca ce as putea sa lucrez? Eu as vrea sa devin ghid turistic oare ma ajuta daca fac acest postliceal?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Pentru ghid turistic ar trebui sa faci turism (nu obligatoriu) si limbi straine (obligatoriu). Daca esti desghetat si nu ti se impleticeste limba, iti gasesti un asemenea serviciu, numai sa ai bacul luat. Ceea ce vrei tu sa faci este bun in cazul in care vrei sa fi un fel de secretar amestecat cu contabil si magazioner la o pensiune sau un hotel.