| homeflowers a întrebat:

Am si eu o intrebare despre admiterea la medicina din facultatea Ovidiu din Constanta. Ce subiecte trebuie sa dau la admitere? Oare trebuie sa fac biologie, chimie si fizica sau pot sa aleg? Si cand ies subiectele pentru admitera de anul viitor adica 2018-2019? Multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsurile la toate intrebarile tale o sa le gasesti pe site-ul oficial al facultatii, in Admiterea 2018, trebuie sa apara in primele doua luni ale anului 2018.
Orientativ poti vedea Admiterea 2017, de obicei nu le schimba sau le schimba putin de la an la an.

| homeflowers explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns. Dar aveti cumva informatii despre ce materii se da la medicina? Adica biologie chimie sau fizica sau trebuie sa dau toate 3?

| Ioandelasal a răspuns (pentru homeflowers):

Nu stiu si nu ma intereseaza, sunt pensionar. Vezi in ce ti-am spus.