| licurici77 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare mai ciudata. deci daca se casatoresc 2 frati cu 2 surori exista posibilitatea ca sa se nasca copii cu malformati? adica se amesteca adn-urile?

Răspuns Câştigător
| powergirl a răspuns:

Nu are cum sa se amestece doar daca sunt rude cei 2 frati cu cele 2 surori atunci exista posibilitatea asta dar nu de amestecat de adn ci de malformatii

7 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Da, daca fratii sunt ai celor 2 surori reprezinta un risc crescut pentru a dezvolta malformatii/defecte genetice, http://en.wikipedia.org/wiki/Inbreeding

| BiuL a răspuns:

Incestul este interzis, adica actele sexuale intre rude de sange, cred ca in linie directa adica parinti cu copii si frati cu surori, pentru ca este imoral si pentru ca da urmasii ar avea probabil malformatii si diverse probleme de sanatate. nu au cum sa se casatoreasca ca e interzis de lege.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tare intrebarea, tare proastă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar voi nu vă dati seama că păcătuiti grav impotriva lui Dumnezeu? Sau asta nu mai contează?

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu stiu exact, dar oricum nu e permis :p.

| georgiana967 a răspuns:

Cum sa se amestece adn-urile?
Nu cred ca ai vrut sa spui ca cei 4 sunt toti frati ci doar ca 2 frati se casatoresc cu 2 fete, surori.

| Aphrodytha a răspuns:

Daca nu sunt fratii celor 2 surori nu. ( exista posibilitatile oricarui cuplu)