| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare:
Vreau sa dau la facultatea de filosofie la ID deoarece nu pot sa merg la cursuri si as vrea sa stiu daca se pot da examenele din anul I in anul II pentru a termina facultatea mai devreme, este obligatoriu sa fac toti ce trei ani de studiu sau pot sari un an avand in vedere ca nu fac decat sa du examenele si la cursuri nu trebuie sa merg?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu poți sări nici anul și nici să dai examenele din anul 1 în anul 2.
Promovarea se face pe ani. Prin excepție să faci 2 ani în unul dar trebuie să ai note numai de 10 și la forma de zi nu la idd.
Pa, pa.