| PussicatDolls a întrebat:

am si eu o mica nelamurire.Care e diferenta dintre chimia organica si alt tip de chimie? Si chimia organica include reactii chimice,nu? Lamuriti-ma. Sunt la filologie, dar vreau sa dau la medicina si vreau sa stiu ce mai asteapta.Multumesc!

1 răspuns:
| AndreiBad a răspuns:

Da, chimia organica se ocupa cu studiul reactiilor chimice a compusilor organici. La medicina vei studia si biochimia. Aceasta studiaza reactiile chimice care au loc in organismele vii. Sper ca ti-am fost de ajutor.