| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am terminat liceul anul acesta si am decis sa nu merg la facultate pana anul viitor (2017) din motive personale.
In fine,faza e ca m-ar tenta sa merg la o facultate fara frecventa,dar unde sa nu fie implicate matematica, fizica, chimia si biologia
Imi puteti recomanda profile accesibile in orasele Timisoara/Cluj? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nu face o facultate doar ca să fie făcută. Pierzi timp, bani şi nervi. Fă doar ce îţi place şi/sau ce îţi e util. Mă apucasem şi eu de un jeg de facultate şi după primul an am ieşit mai proastă decât am intrat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te chinui degeaba... daca nu vrei sa faci o facultate nu o fa

| neutrino a răspuns:

Astfel de facultati sunt cele de profil uman, la Universitate, si sunt cu plata.