| DennD a întrebat:

As dori sa citesc neaparat cartea Tristan si Isolda. Stie cineva de unde as putea sa comand aceasta carte? Multumesc, Funda.

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

Denisa, ce pot eu sa-ti spun este ca legenda medievala despre Tristan si Isolda figureaza in cartea cu titlul Tristan si Isolda, aparuta, din cate mai stiu eu, la editura Dacia din Cluj - Napoca in anul 2002, in colectia Dacia Educational, seria Carticica mea.
Gasesti legenda si in cartea lui Alexandru Mitru; "Din marile legende ale lumii". Cartea asta din urma a aparut si inainte de 1989, si dupa.
Bafta!

1 răspuns:
| N3rvos a răspuns:

Cel mai simplu, te duci la biblioteca publica a orasului unde locuiesti, o iei de acolo o citesti, o duci la loc si gata!