| ConfusedBoi a întrebat:

Buna TPU.

As dori sa ma inscriu la scoala de subofiteri de politie de la Cluj si am unele nedumeriri.

-In ce consta proba fizica? Am inteles ca in ianuarie s-a schimbat si vreau sa stiu daca se revine la vechile probe sau daca raman cele noi

-Am voie cu barba?

-Imi aleg eu pe ce divizie sa merg? Ex. Rutiera etc.

-In functie de ce criterii sunt repartizat?

-Cum pot avansa mai tarziu ca ofiter?

-La ce salariu sa ma astept la inceput(cu tot cu sporuri)?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2sI9Z23
Nu este voie cu barba decat daca medicul o spune.
Toti fac aceeasi pregatire. Functie de medie vei fi repartizat. Din start sunt majoritatea la IGPR (290) si restul la Directia pentru Evidenta Persoanelor si Administrarea Bazelor de Date (10). Apoi faci diferenta 3 ani si poti ajunge ofiter. Salariul? Salariul depinde unde vei fi repartizat. Netul minim este 1776 lei si la acesta se adauga diferite sporuri functie de locul unde esti repartizat si in plus este norma de hrana, chiria si norma de echipare. Iti garantez ca nu este sub 3.000 lei.

| ConfusedBoi explică (pentru Salontanul):

Cum adica daca spune medicul? Daca el spune sa nu port?

| Salontanul a răspuns (pentru ConfusedBoi):

Se poate da aprobare in cazul in care ai o eczema pe fata. In rest poti purta doar dupa ce ai terminat.

| ConfusedBoi explică (pentru Salontanul):

Dar dupa aia o pot purta cum vreau nu?

| Salontanul a răspuns (pentru ConfusedBoi):

Da dar tunsa si ingrijita. Adica nu barba de tip calugar.