| AlleYourDiamond a întrebat:

Buna,TPU! As vrea ca pe viitor sa urmez un liceu bun si apoi sa devin o pshiloaga...Ce liceu ar trebui sa urmez?

Răspuns Câştigător
| cflori a răspuns:

Eu iti recomand stiinte socio-umane sau filologie.Sunt profilele perfecte pentru ceea ce doresti tu.Totusi facultatea pe care o vei face dupa liceu conteaza in procent de 99%, deci pe aceea trebuie sa te axezi dupa.

3 răspunsuri:
| wpoieoit a răspuns:

Categoric profilul Stiinte Sociale

| george1001 a răspuns:

Ca sa fii o super "pshiloaga" poti sa faci orice fel de profil de uman, adica filo, filo-bilingv engleza sau franceza, stiinte sociale. oricum liceul nu te prea ajuta, doar orele din clasele a 10. a si a 11.a de psihologie, in rest facultatea cam conteaza. Dar nu inteleg pentru ce iti doresti sa fii psiholog cand facultatile de sociologie si psihologie sunt pline si nu.si gasesc de munca dupa. Reorienteaza.te spre un profil de unde poti scoate o diploma sa profesezi. Bafta multa!

| AlleYourDiamond explică (pentru george1001):

Oricum nu vreau ca nimic sa imi strice visul! Imi pot face si un cabinet particular.Deci...Solutii sunt! Oricum mersi pentru sfat!