| Anonimuuuussssss a întrebat:

As vrea sa ma pregatesc pentru cambridge si a vazut niste culegeri, dar fiecare pentru alt tip.Pe una scria Cambridge Certificate of Proficiency(CPE),iar pe alta ESOL. SI am vazut ca sunt si pe nivele diferite 1, 2,3,4...Care e diferenta dintre culegeri? Pregatesc pentru doua atestate diferite sau unul singur? Si cum e cu nivelele astea? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PickUp a răspuns:

Salut!
Daca vrei sa dai Cambridge trebuie sa fii foarte pregatit! Si iti recomand sa-l dai in Septembrie deoarece pana atunci mai ai timp sa inveti!
Pai aceste culegeri te pregatesc pentru tot Cambridge! O sa ai si CD in ele pentru Listen cum o sa faci si acolowinking
Pe nivele vrea sa spuna ca incepe cu clasa:
V-nivel 1
VI-nivel 2
.
Etchappy
Deci diferenta dintre culegeri trebuie sa fie neaparat pentru te pregatii. Pentru ca nu este normal sa fie la felstraight face
Si cu nivelele poate fii cu varianta aia de mai sus sau ca incepe de la inceput pana la sfarsit!
Bafta!
Funda?big grin

| Anonimuuuussssss explică (pentru PickUp):

Multumesc!

| PickUp a răspuns (pentru Anonimuuuussssss):

Nu ai pentru cehappy
Si eu iti multumescbig grin