| danad a întrebat:

As vrea sa stiu cum fac o demonstratie la matematica! Vreau raspunsul cat mai reprede. Dar sa imi explicati bine.Maine am teza la mate! Multumesc!

3 răspunsuri:
| ankybc a răspuns:

Cand zici ca vrei sa stii cum se face o demonstratie la ce te referi? geometrie de exemplu? si nu ai spus clasa in care esti.

| danad explică (pentru ankybc):

Da.La geometrie.Sunt in clasa a a7a

| ankybc a răspuns (pentru danad):

Of ce o sa ai de tras mi se pare nasoala geometria de clasa a 7-a depinde si de exercitiu da ca un sfat invata formulele ca pe tatal nostru. La geometri mai exact ce presupun ca in spatiu nu?