| Roberto_6221 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca aleg sa intru la Filologie trebuie sa aleg intre romana/istorie si limbi straine sau sunt toate la un loc.
Mai exact eu as dori sa dau la Filologie si as vrea sa stiu daca trebuie sa aleg intre romana/istorie sau limbi straine

Răspuns Câştigător
| denisa_3208 a răspuns:

Eu sunt la filologie si din cate stiu sunt toate la fel
se poate ca in alte orase la alte licee sa fie si pe alese dar la mine in oras nu e pe alese

4 răspunsuri:
| iFollowRivers a răspuns:

Cum sa alegi? de ex in clasa a 9-a ai doua ore de isto, 4 de romana, 3 2 de engleza, si doua de germana...cum sa alegi? le faci pe toate.da la filo ca e fain

| Stefania33 a răspuns:

Ca materie de baza ai engleza,franceza,romana, latina, geografie si istorie. Tezele se dau la lb. romana, franceza sau engleza (la alegere), latina si la geografie sau istorie (tot la alegere).

| DND a răspuns:

Deci o sa dai teza (cred ca la asta te referi) la fr/engleza; romana si istorie/geografie

| DND a răspuns:

Deci o sa dai teza (cred ca la asta te referi) la fr/engleza; romana si istorie/geografie.