| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Aveti emotii cu privire la prima zi de liceu (cei care sunt in clasa a-9-a)?
Eu am emotii si inca sunt nehotarata, nu stiu daca sa merg impreuna cu mama mea sau nu avand in vedere ca nu cunosc pe nimeni

7 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Nu merge cu mama ta buna eu sunt catalin si sunt in clasa a 10 a
crede-ma la liceu nu mai ie ca in generala I-VIII la liceu e altfel o sa te faci de ras daca vii cu unu dintre parinti dar faci cum vrei tu

| Ramona1 a răspuns:

Buna.Eu cand am fost in clasa a 9-a, erau foarte multi copii insotiti de parinti.Nu cred ca ar fi vreo problema daca te vei duce cu mama.In fond trebuie sa iti cunoasca si ea diriginta, in caz ca va fi vreo sedinta sa o stie.Iti va vedea sala de clasa si poate sa-si faca o idee despre liceu. Daca nu esti pregatita sa mergi singura, ia-o pe mama ta cu tine.Nu e nici o rusine, esti noua acolo.

| Someonelikeyou a răspuns:

Eu merg cu ambii parinti, pentru a`mi cunoaste colegii, si diriginta/dirigintelehappysi daca nu vii in prima zi de liceu cu unul din parinti, tot trebuie sa vii la sedintele cu parintii:p

| RфZaημtzα a răspuns:

Mergi cu mama ta,ea te va incuraja.Cand ai emotii doar o privesti si iti vor trece.Nu asculta gura satului,ia-ti parintele cu tine,daca,cu el ti-e rusine atunci cu cine nu ti-e rusine?Parerea mea,oricum asta e alegerea ta!
PS1:Trebuie sa faca si cunoastinta cu mama ta,sa o cunoasca,sa vada ce fise iti mai trebuie,nu e usor,oricum si nu e lucru de jucat.
PS2:Cu cine te vei sfatui,vorbi daca nu stii nici un colegi din clasa?Te vei rusina si mai rau!

| MistikkGirl a răspuns:

Hmm.eu deci sunt in tara straina. trebuia sa trec a 9 dar am trecut a 8, si sunt de abia venita in tara,nu stiu pe nimeni,si miine prima zi de scoala,si mie foarte frica, limba nu o prea stiu, putin mai greu la mine.big grin big grin dar o sa merg cu mama clar.

| Infraverde a răspuns:

normal ca o sa fie ceva emotii, nu cunosti pe nimeni

| ღViS3CoLoRaT3ღ a răspuns:

Eu zic sa nu te duci cu mama ta, are dreptate Scherimuvi... Crede-ma vei face o impresie mult mai buna daca mergi singuratongue incearca sa te imprietenesti cu toti, si zambeste mereuwinking si nu iti fa dusmani/dusmancelaughing e parerea meAtongue