| Cristinafgmcriss a întrebat:

In prima zi de liceu as vrea sa merg cu mama, dar am auzit ca multu copii nu merg cu parintii asa ca nu stiu ce sa fac. Plus ca nu cunosc pe nimeni din acel liceu.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu n-am mai mers cu mama din clasa I-a. La liceu doar a mers sa ma inscrie la examen si apoi (dupa reusita) sa ma inscrie in anul I. Cand s-a deschis anul scolar nu cunosteam pe nimeni si n-am murit.

| AFR81 a răspuns:

E adevarat, multi copii nu merg cu parintii in prima zi, insa sunt si destui care o fac. N-ar trebui sa-ti fie rusine. Daca vrei sa te duci cu mama ta, atunci du-te. Avand in vedere ca nu cunosti pe nimeni, cred ca iti va prinde bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cu mama, nu conteaza ce zic altii. Pe cand tu vei fi deja in clasa, altii vor umbla nauc pe afara ca habar nu au unde si ce sa faca.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Daca nu ai pe nimeni, poti merge cu mama ta in prima zi, nu cred ca e o rusine. Sunt si copii care nu vin cu parintii, dar acum depinde de tine.

Eu in prima zi de liceu am mers cu tata(bine, el e si profesor la liceul ala). Oricum nu am fost singura care a venit cu un parinte

Nu ar fi o problema daca mergi cu mama ta, pana la urma te sustine intr-o zi importanta din viata ta