| dragon3 a întrebat:

Azi la scoala am vazut ca am un semn al exclamarii la rubrica purtare, asta inseamna ca am 9 la purtare?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce năzdrăvănie ai făcut?
Situația ta e încă confuză, semnul exclamării ar putea avea multe interpretări.
Poate fi o atenționare a dirigintei, cu privire la scăderea notei la purtare. La fel de bine, poți fi suspect de o eventuală corigență.
Dacă tu spui că l-ai văzut (în catalog, bănuiesc) la rubrica respectivă, atunci... nota ta va fi scăzută.
Ca să nu se repete, va trebui să adopți (pe viitor) o atitudine civilizată.

| CosminC86 a răspuns:

Nota la purtare ti-o hotaraste dirigintele, putand sa nu tina cont de semnele de la catalog facute de ceilalti profesori. Oricum, media la purtare nu te afecteaza cu nimic.

| Cristizz21 a răspuns:

NU, este un semn pus de profesor, posibil ai facut ceva rau, dar cel mai probabil te iarta ei

| SmartShooter a răspuns:

De obicei profesorii pun cu creionul ca sa poata vedea dirigintele/diriginta, asta nu e grav, vei avea putina morala, Dar daca era cu pixul s-ar putea sa fie o problema.

| dragon3 explică (pentru SmartShooter):

Semnul exclamarii era in pix si toate astea pentru ca i_am zis buna seara in loc de buna ziua.