| BrokenAngels a întrebat:

care ar fi cele mai bune profiluri la liceu?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Cel mai bun profil e profilul care iti place tie si ti se potriveste mai bine...Nu te lua dupa vorbe, ca e bun mate-info sau ca e slab filologie, du-te unde simti ca iti place si e de tine, studiaza fiecare profil in parte si alege, Asculta-ti inima.Alege filologie daca iti place, nu e nimic rau, nu e slab, nu e gresit daca te duci acolo, dar doar daca asta iti place.Succces

13 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Arhitectura.

| deeeaqq a răspuns:

Protecția mediului

| Betty12345678 a răspuns:

Mate-info.

| Desireღ a răspuns:

Îți distrugi viața dacă te duci la mate-info!

| simina96 a răspuns:

Buna! Ti-as recomanda sa urmezi un profil la care crezi tu ca ai face fata in functie de ce materii iti plac si te descurci. Oricum dupa ce termini liceul poti urma pe urma ce facultate doresti, nu o sa intereseze pe nimeni daca tu ai terminat profil real sau umanist, etc.

| LoredanaS19 a răspuns:

Pai probabil cel mai bun adica cel mai usor si mai relaxant e profilul uman, dintr-a 10 -a daca nu ma insel nu mai faci matematica/fizica/ biologie/ etc... Dar părerea mea este ca depinde de felul in care vezi tu lucrurile, eu degeaba iti pot spune ca umanul e cel mai bun profil daca ţie iti place matematica si invers...cel mai bun profil este acela care te caracterizează. Multa baftă happy

| NONAME113 a răspuns:

Nu exista cel mai bun profil, tu il alegi pe cel care iti place

| thegodfather12 a răspuns:

Toate s bune... Conteaza ce te pasioneaza mai mult si la ce esti mai bun

| ElenaWerman a răspuns:

Nu te duce la Mate-Info, atat iti zic.

| Dumbi a răspuns (pentru ElenaWerman):

De ce sa nu se duca la Mate-Info? Toti zic ca e greu, poate asa e, dar difera si de scoala si profesori(daca in aceea scoala toti profii sunt de treaba, intelegatori, stie fiecare sa predea si ii face pe elevi sa inveti, toti elevii vor invata…).
Eu ma duc la anul la Mate-Info, nu ma sperie nimic ca o sa fie greu, am prieteni ce au luat media mare pe Mate-Info. Daca vei invata si stii sa iti menajezi timpul o sa devina foarte usor…!

1. Mate-Info.
2. Filologie.
3. Stiinte Sociale/ale Naturii.(difera de liceu)
Daca vrei pe profil vocational/sportiv/teologic/etc. ar fi bine sa te informezi la liceul respectiv…

| ElenaWerman a răspuns (pentru Dumbi):

Eu doar l-am sfatuit din experienta. Termin acum 4 ani de chin la Mate-Info si fie ca vrei sa crezi sau nu, am fost pe primul loc pe clasa in fiecare an si mintea mea e varza. Tot ce am invatat e inutil pentru ca acum nu am ceva anume pe care sa merg mai departe. Am invatat la toate si nu imi place nimic. Desi e profil mate-info, iti buseste 3 sau 4 ore de fizica pe saptamana, si cate 2 de chimie de nu mai vrei nimic. E adevarat ca faci matematica bine de tot, si e bine pentru bac dar nu stiu cat de intreg la cap mai esti la final. Eu una nu prea mai sunt pe treaba mea laughing. Nah, e adevarat si ca depinde de liceu dar eu doar am sfatuit atat...din partea mea sa faca ce-o vrea.

| Betty12345678 a răspuns (pentru ElenaWerman):

Eu am fost la mate-info si am supravietuit, nu am luat note de 10 dar nu a fost groaznic, mi s-a parut mult mai usor decat la uman.

| ElenaWerman a răspuns (pentru Betty12345678):

Da...Repet, depinde de liceu. La noi profesorii sunt foarte stricti si toti cer mult de la noi, mai mult decat in alte parti. happy