| Oana65 a întrebat:

Buna TPU ! Ce activitati pot face in saptamana alfel ?

Multumesc mult !

5 răspunsuri:
| dorykutza a răspuns:

Sallut!
Din cate mi-a explicat si diriginta mea la Scoala altfel, se vor face activitati propuse de profesori sau elevi, cu scop educativ dar si distractive... etc ( vorbele ei )
Eu personal am propus niste activitati care sa nu aiba loc in clasa :
- sa mergem la muzeu
- sa me jucam ceva toti in curtea scolii
- la ora de sport sa ne lase cu saltelele sa facem ce vrem sau sa ne scoata afara daca va fi cald
- sa mergem la alte scoli
- sa facem diferite concursuri pe echipe
... etc
sper ca te-am ajutat

| OvidyuNicu a răspuns:

Saptamana alfel? ce e asta?big grin

| 百合子 a răspuns:

Noi am propus să mergem în excursii, să vizităm locuri din natură, să facem jocuri sportive multe, concursuri diferite(de poezie, de matematică, cultură generală, etc), să aducem noi de acasă fructe/legume şi să facem concursuri de gastronomie, să vedem cine face cea mai bună salată XD şi mergem sus pe deal, la marginea pădurii, şi să plantăm copaci, pentru că noi ţinem la viitorul planetei big grin. Aţi putea face şi voi aceste lucruri, pentru că sunt distractive, interactive şi nu sunt greu de făcut tongue ^^.

| bubex333 a răspuns:

Poti incerca sa faci tot felul de campionate ca si: un campionat la table,unul la sah,unul la carti,unul la fotbal, unul la volei sau sa faceti o excursie, un gratar ceva...sa mergeti intr-o expeditie educativa (destul de plictisitor)...Ai multe oportunitati! Good luck!big grin

| CoolGirlLoveYou a răspuns:

Se poate merge in excursii,se pot face activitati,concursuri,petreceri, jocuri, dansuri etc...multe.va fi o saptamana super tare :*