| Deea167Lory a întrebat:

Heey.cei care sunt clasa a 8 a din Bucuresti..la ce liceu vreti sa mergeti si la ce profil?

1 răspuns:
| murgumarius a răspuns:

La gradinita poate sa mearga oricine pentru ca se invata lucruri simple motrice si creative, la generala se invata cunostintele de baza ale oricui-scris, citit, matematica, la liceu e diferit-trebuie sa stii daca esti o persoana care tinde catre latura umana-filologie sau ştiinţe sociale (bazate pe comunicare) sau latura reala-matematică-informatică sau ştiinţele naturii (bazata pe matematici), dupa aceea trebuie sa alegi facultatea ce tinde: spre legislatie-faculatea de drept, comunicare-facultatea de litere sau mecanica-facultatea de ingineria mediului.
Care iti este rostul in viata? Acum la liceu vrei sa fii matematician sau comunicativ? Dupa liceu vrei sa ai diploma in matematica, stiintele naturii, stiiinte sociale sau comunicare?
Bafta.
Vreau funda. Documenteaza-te cu parintii.