| PaulVaRoagaMult a întrebat:

Va salut pe toti! Eu am terminat clasa a 8-a si as vrea sa stiu ce materii se predau la profilul ECONOMIC specializare-servicii. spuneti toate materiile ofer funda cat se poate de repede!

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite aici:
- 3 ore matematica
- 2-3 ore romana
- 2 ore engleza
- 2 ore franceza
- 2 ore istorie
- 2 ore geografie
Iar fizica, biologie, chimie, desen si muzica vei face doar in clasele a-9-a si a-10-a, 1-2 ore/saptamana.
In clasa a-9-a vei face SCPS (Calitatea produselor si serviciilor), ETG (Educatie tehnologica) si contabilitate in toti anii.
In clasa a-10-a vei face Educatie antreprenoriala (te invata cum sa deschizi afaceri) si economie.
In clasa a-11-a vei face marketing (publicitate, reclame, promovare), Planificare operationala, Organizarea resurselor umane, economie ( dar cu mai multe probleme).
In clasa a-12-a vei face Analiza pietei si mediul concurential + ce am scris mai sus.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| PaulVaRoagaMult explică (pentru Λησηумσцѕ):

As vrea sa stiu si la ce materii se dau tezele te rog vei mai avea inca o funda! plsss

| Λησηумσцѕ a răspuns (pentru PaulVaRoagaMult):

Teza in clasa a-9-a si a-10-a dai la:
- romana
- matematica
- limbi straine (engleza sau franceza depinde ce alegi)
In clasa a-11-a si a-12-a dai la:
- matematica
- romana
- economie
Iar daca te intereseaza la bac dai la:
- romana
- matematica
- si una la alegere dintre: psihologie, logica, geografie, economie.

| PaulVaRoagaMult explică (pentru Λησηумσцѕ):

Mersi mult ai o funda nu pot da doua

| Λησηумσцѕ a răspuns (pentru PaulVaRoagaMult):

Nu-i nimic, imi place sa fiu de ajutorwinking

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru clasele 9-10 vezi Anexa 5 OMECT 5723/23.12.2003 de la linkul :
www.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=4653

http://www.edu.ro/index.php/articles/6459

Pentru clasele 11-12 vezi şi ANEXA 4 la OMECI nr. 3412/16.III.2009 de la linkul :
http://eprofu.ro/tehnic/cadru-superior-tehnologica/

Toate cele bune.