| AleaIactaEst a întrebat:

TPU! Cu privire la Evaluarea Nationala, subiectele date la sesiunea speciala au un grad de dificultate similar cu cel de la examenele de saptamana viitoare? Sau e mai greu/usor. Intreb pentru ca mie unul mi s-au parut foarte usoare subiectele la mate de la ses. speciala, si chiar as fi bucuros daca ar fi ceva similar la examen.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Ar trebui sa dea ceva relativ similar deoarece sesiunea speciala e tot un fel de examen dar eu sunt de parere ca examenul va fi un pic mai greu.

| maria6 a răspuns:

Compara cu cele date anul trecut la sesiunea pentru olimpici si la cea din iunie.

http://subiecte2012.edu.ro/2012/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/

| DownTheStairs a răspuns:

In anii trecuti profesorul meu de mate mi-a spus ca la olimpici s-a dat si mai usor de atat, insa poate la noi, noi ca si eu dau examenu' poate fi putin mai greu, dar tot cam asahappyBafta!

| ANNaAliNNa a răspuns:

Teoretic ar trebui sa fie la fel. Dar de regula la romana dau un pic mai greu si la mate mai usor (fiindca nu multi stiu matematicala nivel de olimpiada).