| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Cum credeti voi ca va fi lumea in anul 3000?Va ma exista tehnologia sau ne vom intoarce la preistorie?Banii vor mai avea valoare?
Ce vom manca,bea si mai ales cum ne vom intretine?Ce munca s-ar face in anul 3000?

9 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Daca stam sa ne gandim la evolutia omului de pana in prezent in anul 3000 vom fi mult mai dezvoltati (sa ne gandim totusi ca la inceput omul nu stia nici ce inseamna focul si ce se poate face cu el si acum in prezent avem avioane, calculatoare, etc cu alte cuvinte niste thnologii moderne la care acum 2000 de ani omul nici nu se putea gandi ca exista). Deci peste 1000 de ani este posibil ca nivelul de evolutie sa fie mult mai ridicat.Cu siguranta oamenii isi vor schimba alimentatia,vestimentatia, tehnologia, etc dar vor fi mult mai bine dezvoltati decat sunt acum. Numai bine!

| daηă a răspuns:

In anul 3000 nu vom mai exista noi ca sa vedem cum va fi sad

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Uite-te la futurama laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta Busted - Year 3000

| TheSpecialOne a răspuns:

Resursele de petrol, gaz si carbune vor fi epuizate iar acest lucru pe termen scurt va duce la dezorientare totala, criza mondiala, foamete etc... pe termen lung eu cred ca omul va reusi sa construiasca centrale atomice, nucleare, solare etc(cu surse regenerabile oricum) dar cu greutati deoarece transportul va fi greu fara petrol.

| JoinTu a răspuns:

In anul 3000 lumea va fi cu totul alta.
Vor fi alte tehnologii, oamenii nu vor inceta sa manance carne (nesanatos).
Oamenii vor coloniza deja si pe alte planete nu doar pe Terra.
Vor inceta sa mai creada in Dumnezeu, ci doar in stiinta.
Razboaiele nu se vor opri, ci vor lua loc altele noi.
Si multe masinarii care inlocuiesc o armata intreaga de soldati.

| kariny06 a răspuns:

Buna! Pai cred ca o sa fie mult mai bine ca acum daca nu o sa fie sfarsitu lumii. Zic si eu. Nu cred ca o sa fie o vesnicielaughing Mna... Cred ca o sa apara multe chestii noi. Pai cand erau dacii nostri, erau lucrurile astea care le avem acum?! Nu. Deci... O sa fie mult mai bine. Funda?smug

| lovemusic605 a răspuns:

Eu cred că tehnologia va fi foarte avansată, cu holograme, maşini zburătoare, excursii în spaţui pentru turişti, locuinţa pe alte planete în afara Pământului etc. Banii cu siguranţă vor mai avea valoare, deoarece chiar şi în epoca preistorică exista schimbul de mărfuri, numit troc.

Eu cred că vom mânca o grămadă de chimicale şi mâncăruri deshidratate, pe care pui doar apă şi se transformă în mâncare, din păcate. Mulţi vor fi bolnavi din această cauză, dar la ce medicină avansată vom avea, aceste boli vor fi tratate uşor. Cred că vom bea fie apă, fie sucuri speciale care ne dau energie şi putere de muncă mare sua care chiar ne-ar tonifia musculatura. Ne vom întreţine cu ajutorul căldurii şi energiei provenite atât de la Soare, cât şi de la Lună sau de la alte corpuri cereşti, inclusiv stelele. În anul 3000 cred că se va face o muncă total robotizată, în care "muncitorii", dacă li se poate zice aşa, doar le vor da comenzi vocale roboţilor şi aceştia vor face treaba. Dacă vor fi foarte eficienţi, munca se va reduce de la 8 ore pe zi la 1 oră maximum. Chiar şi copiii vor învăţa acasă, nu la şcoală, cu ajutorul roboţilor personalizaţi dotaţi cu calităţile unui profesor şi ale unei bone, să zic aşa! Va fi super în anul 3000!

| Kenzorr a răspuns:

Nu o sa fie nici cum pentru ca o sa fie o incalzire globala groaznica si toti vom pierii si rasa umana va disparea