| HappyAngel16 a întrebat:

Cum este la profilul stiinte sociale? Logica e grea? Dau funda la cel mai complex raspuns.
P.S. :La ce materii dau teze? Dar bacul. Scuze categoria.

Răspuns Câştigător
| EllaEva a răspuns:

Teze vei da la roamana logica istorie\geografie si engleza Bacul.In primul rand dai la romana, apoi dai la istorie/geografie(la alegere) apoi dai la una dintre urmatoarele materi : Psihologie (faci intra a IXa )Logica(faci in a-X-a) Filozofie(faci intra aXIa) Ecomonie(faci intra aXIIa). La stiinte sociale NU se da bac la Mate, Fizica, Chimie. Dintra aXI a cel putin matematica fizica si chimie vei avea 2 ore pe saptamana iar idn clasa a11a nu vei mai face de loc. logica este foarte usoara trebuie sa inveti la inceput toate legile care iti vor fi preadate deoarece fara ele nu vei putea rezolva problemele. daca profesul la clasa nu explica bine logica ar trebui sa o tocesti putin acasa vei avea nevoie de ea.la Istorie trebuie sa inveti lectie de lectie la fel si la geografie sa nu lasi sa se adune. Profilul este foarte bun pentru cei ce vor sa dea mai departe la drept psihologie big grin sper ca ti-am fost de folos

| MegamortX a răspuns (pentru EllaEva):

EllaEva, raspunsul tau este intr-o oarecare masura gresit si utilizatoarea(sau utilizatorul) care a postat intrebarea ar putea fi indus/a in eroare big grin In clasa a9a se face logica, in clasa a10a se face psihologia, in clasa a 11a economia iar filosofia se face in clasa a 12a. Sunt la profilul stiinte sociale asa ca stiu mai bine happy Data viitoare informeaza-te mai bine.

2 răspunsuri:
| BlackMillFan a răspuns:

Pai.E foarte frumoshappy nu e nici greu, dar nici usor. Unele materii vor fi foarte usoare si nu va trebui sa-ti bati capul cu ele dar altele vor fi mai solicitante. Logica e foarte usoare, crede-ma. Daca intelegi de la inceput va fi chiar frumoasa. Latina poate ti se va parea cea mai grea.E mult de invatat pe de rost dar nu cred ca vei avea probleme daca vei invata lectiahappy Dai teza la Romana, Engleza, Logica si Istorie/Geografie. Apropo, Istoria e destul de lunga asa ca nu lasa o lectie pe alta zi ca o s-o incurci ^.^. Bac inca nu stiu la ce dai dar din cate am auzit dai la Romana Engleza Franceza/Germana si Matematica?thinking nu prea stiu. Mai intreaba. Sper c-am ajutathappy