| andeeutzyka a întrebat:

Cum se face o cerere de motivare a absentelor?
P.S. pot pune mai multe date pe o foaie? Daca da, cam cate?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Domnule/D-na diriginta,
Subsemnata (numele mamei), mama a elevei (numele tau) eleva in clasa a__a, la Liceul/Scoala____ va rog sa motivati absentele ficei mele din data de____, aceasta lipsind de la scoala din motive personale.
Va multumesc.
Data:
Undeva in dreapta trebuie sa se semneze mama ta.
Te pup!

| andeeutzyka explică (pentru anonim_4396):

Dupa în dată de pot pune de ex 10.02. 2013, 15.02. 2013, 16.02. 2013 sau trebuie sa scriu câte o cerere pentru fiecare?

| DeeDeeD a răspuns (pentru andeeutzyka):

Scrii 10,15 si 16.02.2013..nu trebuie sa le scrii pe fiecare in partebatting eyelashes

| DraudeS a răspuns:

Doamnule/doamna director,

Subsemnatul/a "x", elev/a in clasa xii-a, va rog a-mi motiva absentele din data/datile xx-xx-xxxx, xx-xx-xxxxx, din motive medicale nu m-am putut prezenta la cursuri.
Va multumesc!

Data: Semnatura:

| DeeDeeD a răspuns:

Deci incepi..Domnule Director,
Subsemnata/tul(nume si prenume),eleva/elev in clasa (clasa) va rog de a motiva absentele din data de (datele absentelor), deoarece am fost nevoita sa, a trebuit sa,(motivul).
Va multumesc!
Data: Semnatura:
Da adica poti pune toate motivele, daca ai fost bolnava trebuie sa aduci adeverinta medicala, dar poti sa zici ca ai avut de plecat din localitate.P.S. daca iti completeaza mama sau un parinte motivarea scrie la inceput subsemnata (nume) mama/tata(sau oricine) elevei(numele tau)
Cam atat! Sper ca ti-am fost de folos!
FUNDA?