| BrokenAngels a întrebat:

Bună TPU, cum trebuie să răspund la bacalaureatul de la limba română, la cerințele de la subiectul I, în propoziție, sau dau direct răspunsul?

Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

In propozitie. Iti spune si in cerinta: "Scrieti pe foaia de examen, in enunturi, raspunsul la fiecare dintre urmatoarele cerinte..."
Daca nu, NU PRIMESTI tot punctajul.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"| BrokenAngels explică (în propoziție):... majoritatea userilor de pe TPU, sunt inculți"

| Alexandr1onnn a răspuns (pentru sierra1):

Zise aia care pune virgulă între subiect și predicat

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandr1onnn):

"trebuie să răspund la bacalaureatul de la limba română,...în propoziție,"

felicitări ai reușit, in sfârșit!

| Anuket a răspuns:

În propoziție. Ai culegere de bac? Deschizi cartea la răspunsuri și vezi un model de rezolvare. Dacă nu ai, caută pe google.