| YasmineS a întrebat:

Am facut o prostie ce acum ma bate la cap zi si noapte.
Semnele de recunoastere.
Am mai taiat cu o linie unde am mai gresit dar am dorit sa scriu un cuvant insa am inceput cu litera "l" din neatentie. Iar din instinct am mazgalit putin litera. Nu mult o simpla "ondulare". Dupa m-am panicat si am taiat cu o linie. Se considera ca semn? M-am descurcat foarte bine la examen si acum stau cu frica "daca imi va anula examenul".

Se poate considera semn? Am nevoie de pareri pentru a ma calma.
Multumesc mult

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cei care iti corecteaza lucrarea, daca ei considera ca-i semn, atunci asa il vor marca.

| Sn4k3 a răspuns:

Stai linistit ca nu esti la bac. Profesorii nu cauta sa va incurce, mai ales daca nici nu ai mazgalit asa mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calm, nu se întâmpla nimic, și eu am făcut așa la examen și apoi mi-am dat seama ca am mâzgălit puțin, nu se întâmpla nimic, profesorii încearcă sa ajute elevii nu sa-i încurce, dacă lucrarea ta a fost buna nu-i va interesa de o mică greșeală, keep calm!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot a opta sunt. Stie cineva cu cat te depuncteaza daca la o propozitie foarte expresiva(alaturi de multe altele) de la intamplare, daca ai uitat sa pui predicat, cu cat te depuncteaza?
Adica daca am zis:
,, Timizii nori de un alb imaculat asemeni laptelui." si n-am pus niciun predicat, cu cat ma depuncteaza?
Am scris 12 pagini per total(cel mai mult din toata scoala)

| Anon31241212 a răspuns:

Nu se considera. Isi vor da seama ca ai gresit. Ai mai multa grija pe viitor! Mult succes la mate!

| Claxon987 a răspuns:

Pe vremea cand am dat si eu examenul de intrare la liceu nu era acest stres cu semnele de recunoastere. Stai linistita, daca lucrarea ta este buna vei lua nota mare, nu ai de ce sa te simti vinovata pentru o corectare pe care ai facut-o din instinct. Ai toate sansele sa castigi la contestatie daca prin absurd se anuleaza lucrarea. Ar fi un abuz sa o anulze, toata lumea intelege omeneste ca de emotii poti sa te pierzi. Saracutii de voi, prin cat stres sa treceti pentru o litera stearsa.

| AleksandruNedim a răspuns:

Nu avem cum sa iti raspundem pentru ca acest lucru comisia il va decide. Cel mai probabil nu ai motive de ingrijorare pentru ca mai sunt si altii care fac greseala asta si totusi nu le anuleaza examenul. Banuiesc ca ar trebui sa fie ceva mai iesit din comun de tipul mai multor semne pentru a atrage atentia.

| Ties_Darius_1995 a răspuns:

Si eu traiesc acelaşi sentiment ca şi tine. La examen, am incercuit numarul exercitiilor, adica cum ar fi, am scris 1 si am incercuit. Mi-e frica si mie ca mi-o anuleaza, dar pur si simplu acum nu mai ai ce face decat sa nu mai faci aceeasi greseala si la matematica si sa te rogi sa nu prinzi, intre oamenii care corecteaza niste oameni exigenti si de moda veche care sa anuleze. Din cate am auzit e o sansa mica, dacă vrei imi poti lăsa insta/Facebook tau si mai vorbimwinking daca tot traim acelasi rahat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ties_Darius_1995):

Pana la urma a fost semn? Si eu am facut la fel insa la un exercitiu am scris 6, l am incercuit si dupa l am taiat pentru ca nu stiam cum se face si am continuat cu urmatorul exercitiu