| tranquila1 a întrebat:

Daca la examen in loc de " adj.pronominal posesiv " am scris " pron.adj.posesiv" imi scade din punctaj? happy

22 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Fustii are dreptate cu faptul ca iti scade, dar nu sunt diferite, pur si simplu al doilea, cel pe care l-ai scris nu existalaughing

| tranquila1 explică (pentru OnnyMady):

:3 eh... m-am grabit cand am luat de pe ciorna, oricum am scris tot corect ♥.

| OnnyMady a răspuns (pentru tranquila1):

Stai linistita ca e doar 1 punctlaughing eu am scris ca e pronume posesiv, la fel ca la tine singura greseala, e acum sa ne concentram pe mate ca am scapat de romana

| tranquila1 explică (pentru OnnyMady):

laughing. Asa este. Succes! :* Pe noi ne'a ajutat happy o directoare happy ne'a zis ea raspunsurile corecte la partea 1 si 2 de la subiecte happy asa o sa faca si la mate laughing norocul nostru dar succes voua! big hug

| OnnyMady a răspuns (pentru tranquila1):

Ce noroc au uniilaughing! Succes si tie cu toate ca nu o sa ai nevoiehee hee

| LovellyAngel a răspuns (pentru tranquila1):

De unde spui ca esti tu? Mi-ar placea sa vada cineva din minister ce ai scris tu aici, ca ati fost ajutati de o profesoara la examen happy. Asa iau toti prostii note mari...

| tranquila1 explică (pentru LovellyAngel):

Brasov. Mersi la fel! rolling on the floor)))))))))) Norocul nostruwinking hai pa! Daca erai tu in locul nostru :v nu ziceai nimic. Suferi de nebagare in seama thinking

| tranquila1 explică (pentru OnnyMady):

O sa am pentru nota 8 sau 7 laughing)) ca nu poate sa ne dea decat pentru 5, 5 maxim la mate.rolling on the floor) iti dai seama..camere...o sa ne zica la prima parte. :3 ca e de completat laughing.

| LovellyAngel a răspuns (pentru tranquila1):

Era o zicala "Norocul prostului", cum sa ti se dea sa copiezi la un examen ca asta laughing. Daca era ceva greu, mai ziceam. Dar la porcaria asta sa ti se dea sa copiezi, si sa mai si gresesti, e grav.

| tranquila1 explică (pentru LovellyAngel):

Nu am zis ca mi-a dat si la 6 si la 5! Am zis ca mi-a dat la partea 1 si 2 dar nu am zis ca mi-a dat in totalitate! laughing Imi convine zicala! tongue Bagati unghia in gat! laughing))

| Madsss a răspuns (pentru tranquila1):

Baga-ti... Analfabeto

| LovellyAngel a răspuns (pentru tranquila1):

Sa-mi fie ciuda ca esti proasta si eu nu sunt? Nu, mersi laughing. Apropo, se scrie *baga-ti

| tranquila1 explică (pentru LovellyAngel):

Scriu cum vreau. :v

| tranquila1 explică (pentru Madsss):

Faza e ca nu ma intereseaza parerea ta!

| Behindyou a răspuns (pentru tranquila1):

Mai, eu zic sa stergi raspunsurile astea, ca e FUCKING ILEGAL sa vi se spuna.
Daca ai noroc, taci si bucura-te de el.

| LovellyAngel a răspuns (pentru Behindyou):

E prea proasta sa constientizeze asta.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu o sa iti scada nimica!

| Ancaaa23456 a răspuns:

Da, iti va scadea pentru ca, in primul rand, nu e corect si in al doilea rand, nu exista.

| MissPinkPurple a răspuns:

Nu iti puncteaza pentru ca nu e acelasi lucru

| Biiiancaaaaaa a răspuns:

Al doilea nici nu exista!winking

| Fustii a răspuns:

Din pacate, iti va scadea straight face pentru ca sunt diferite

| Pinkie_WaterDot_1990 a răspuns:

Nu sunt sigura ca exista pronume adjectival posesiv. oricum, orice e posibil.