| Dumitrache_Ioana_1996 a întrebat:

Daca ma duc la liceu pe profil mate-info engleza intensiv, dau examen de admitere si la engleza? big grin

Răspuns Câştigător
| adrian6 a răspuns:

Nu, doar faci mai multa engleza decat franceza insa la bac ai dreptul sa alegi la ce sa dai.

| Dumitrache_Ioana_1996 explică (pentru adrian6):

Mersi! big grin in cazul meu germana... bleach.

2 răspunsuri:
| Scarlettt a răspuns:

Nuuu! Cine ti-a zis si prostia asta! Examenul de a 8a sew da la romana si mate! Dar insa daca te duci la un profil care are acelasi cod la mai multe clase cum ar fi mate info intensiv info sau mate info intensiv informatica, dupa ce s-a facut repartizarea te vei duce la liceu unde ai fost repartizat si vei da un test la engleza!

Daca vrei imi multe detalii sa intrebi la secretariat!