| Paulikk112 a întrebat:

Dau funda! Sunt clasa a 7-8 si la liceu as vrea sa dau la mate-info intensiv. E greu acolo? E mult mai greu decat lectiile din generala? Si ce se intampla la informatica? Te invata sa ce? Si am mediile 9, 93 (5) 9.78 (6) 9.79 (7) si sa zicem ca as scoate 9.85 in a 8 si la examene 9.25 ( adunate amandoua ). As putea intra la un liceu destul de ok?big grin

Răspuns Câştigător
| AllTheGoodNamesAreTaken a răspuns:

Se poate sa prinzi un loc la un liceu bun. Informatica de la liceu e mai greuta decat cea din generala. La mate-info faci si informatica si TIC ( tehnologia informatiei si a comunicatiilor ). In general limbaje (pascal si C sau C++ ) si programe (Excel, Word etc. ).
Sper ca te-am ajutat.
Funda? happy

2 răspunsuri:
| geooor a răspuns:

Da, desigur.