| annie_9752 a întrebat:

Bună, TPU! De unde pot lua variantele care s-au dat anul trecut la examenele la română şi matematică pentru clasa a VIII-a?
Dau testările naţionale anul ăsta şi aş vrea să văd şi subiectele din 2010, pe lângă cele din cărţile de modele publicate în/pentru 2011.
Mulţumesc frumos! happy

Răspuns Câştigător
| blondutzzza a răspuns:

Buna.cred ca de pe www.edu.ro sau vezi pe ministerul educatiei, sau scrie si uh pe google variante testari nationale cls a8:D:D:D

1 răspuns:
| annie_9752 explică:

Multumesc frumos pentru ajutor! Am rezolvat; mi le aduce profesoara de romana! happy