| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Din pacate nu am intrat la liceul dorit... si am aflat si ce colegi am si nu prea cred ca o sa acomodez acolo nicicum

Abia astept sa ma transfer din a 10 a la liceul dorit (acelasi profil), unde am si mai multi prieteni pe acolo. Chestia e ca media pe clasa a9a trebuie sa fie mai mare decat ultima medie de dmitere, adica 9.47

Liceul la care sunt nu e nici chiar asa slab dar cica profii nu sunt chiar asa exigenti ca la liceul unde voiam initial. La mate info oare o sa mi fie greu? Oare as putea scoate o medie de peste 9, 47?

Vreau fff mult sa ma transfer, liceul ala e visul meu inca din clasele mici si sunt foarte dezamagita. Oare cum as putea sa fac sa treaca a9a repede si cum as putea sa scot o medie indeajuns de mare?
P.S. eu is genu care chiar munceste si invata, in generala numai medii de peste 9.70 am avut.

2 răspunsuri:
| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Te poti transfera chiar din semestrul al II-lea al clasei a IX-a. Daca vei invata la timp si temeinic, vei putea scoate lejer o medie de 9, 50, sau poate chiar mai mult. Apropo, ai grija la materiile specifice profilului, mai ales la matematica si fizica, daca nu inveti o lectie, ei bine...ai cam incurcat-o.
Succes!
Pa, pa.

| Wwwonderlanddd a răspuns (pentru DreamerBoy):

Din semestrul al 2-lea stiu ca te poti transfera doar cu media de admitere la liceu. care oricum e mica. :\