| Konata a întrebat:

dintre 2 elevi :unul care invata si unul care se roaga, cine trece examenul?

Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in sac. Nu poti sta cu mainile in san asteptand o minune, trebuie sa te rogi in acelasi timp, dar si sa studiezi. Dumnezeu nu o sa iti dea o revelatie cu raspunsurile la examen, ci o sa iti aminteasca ceea ce tu ai studiat.

20 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Normal ca cine invata.
Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n traista!

| Danyelusha a răspuns:

Pai cred ca amandoi.

| Ilusion :X a răspuns:

Cel care face ambele lucruri!

| Mafia4ever a răspuns:

Cel care invata, dar daca faci ambele lucruri, te asigur ca-l treci cu brio

| mihairacu a răspuns (pentru Mafia4ever):

Cel care da mita

| mihairacu a răspuns (pentru Mafia4ever):

Cel care da mita

| EvangelineLovin a răspuns:

Cel care se roaga big grin, dar si Andreea are dreptate.

| IrisMov a răspuns:

Ala care copiaza :->

| Totalik a răspuns:

Eu spun ca cel care trece este cel care se roaga pentru ca daca se roaga sa-l ajute Dumnezeu ii poate pica la examen ce-a ce stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care le face pe ambele.

| Mikasa a răspuns:

Depinde.Si cel care se roaga, dar sa se roage din suflet si nu numai pe moment.Si poti invata de-ti crapa capul, Daca nu vrea Dumnezeu sa treaca...se poate intampla orice...

| Spartanul07 a răspuns:

Cel care copiaza(din propria experienta)

| biscuiteletau a răspuns:

Cred ca cel care invata fiindca trebuie sa te bazezi pe ce stii TU, nu pe noroc. happy

| Karelia123 a răspuns:

Cel care a invatat si se roaga totusi ca nu strica.
Tu ce parere ai?

| Alexy271 a răspuns:

Cel care invata, desigur nu strica sa se si roage inainte happy Cel care nu invata si se roaga asteapta sa ii picure intelepciunea din cer in timpul examenului. Asa ca...invata si roaga-te sa iti pice ce ai invatatbig grin

| eusicumine98 a răspuns:

Niciunul atat timp cat nu merg la examen.

| Cata91 a răspuns:

Cel care invata. Daca te rogi, stai mai linistit; nu poti primi un lucru fara sa nu faci ceva

| bubuu13 a răspuns:

Categoric cel care invatabig grin. poti sa te rogi si tu sa fi bata cu ochi happy

| Pikaaa a răspuns:

Categoric cel care invata.

| Stiiiiicks a răspuns:

Daca tii cu adevarat la Dumnezeu si tu si cel care invatahee hee