| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Dintre doi copii care dau examen, cine ia examenul cel care invata sau cel care se roaga?

Răspuns Câştigător
| elasexygagica a răspuns:

Cel care da pliculove struck

30 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cel care invata si se roaga.

| FucktheSystem a răspuns (pentru EmaS):

Și dacă te anunț că m-a luat toate examenel de până acum cu peste 8.50 fără să mă rog, mă crezi?

| FucktheSystem a răspuns:

Depinde ce fel de examen e.
De exemplu poate să fie un examen de intrare la un liceu de arte și acolo nu contează cât te rogi (sau nu) ci ce talent ai, deci la feld e bine pot să intre amândoi.
La un examen normal, de admitere să zicem, depinde mult și de gradul de inteligență, de multe ori nu prea e de tocit la examene ci imi mult de logică. Deci oricum depinde de inteligența și memoria fiecăruia. Dacă cel care se roagă e inteligent și are memorie bună are toate șansele să treacă, dar și celălat dacă e inteligent și are memorie bună poate să treacă fără să se roage.
Deci e relativ ( și din păcate de multe ori contează pe cine ai în față și-n spate)

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cel care a bagat in buzunarul profului.

| Dumnezău a răspuns:

Cel care vine cu fituica de acasa, ca subsemnatul.

| Rapunzell a răspuns:

Dumnezeu te ajuta, dar nu-ti baga si-n traista. Fireste ca n-o sa iei examenul daca doar te rogi, fara sa inveti. Bine este sa le impletesti pe cele doua.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Rapunzell):

Eu am luat nota 9-10 fara sa ma rog...

| wales a răspuns:

Dumnezeu nu ajută pe cei leneși.

Răspuns utilizator avertizat
| CobraLeon a răspuns:

Cel care invata...
Arata-mi tu o persoana care sa faca ceva la un examen fara sa invete nimic si sa se roage non-stop. Daca vom astepta incontinuare "lucruri" de la persoane imaginare atunci nu vom ajunge prea departe...doar prin munca reusim.

| Filip23 a răspuns:

Cel care posteaza idiotenii cate 6 ore pe net.

| ShowTim3 a răspuns:

Daca te duci cu icoana in buzunar te va lovii divinitate big grin
Eu am trecut toate examenele ca prin branza, nu am invatat nimic, si le-am luat pe toate 4 ( romana, mate + limbile straine )
Deci, prost sa fii, noroc sa ai laughing sau noroc ca esti...
tongue

| benny a răspuns:

Cel care se duce la copiat

| iEmonel a răspuns:

Copii romani care nu au dat bani la profesor? Nici unul sau cel care se roaga [ de profesor ].

| traveler a răspuns:

Cel care invata intodeauna.Rugaciunile ajuta spiritual, practic nota o iei pe ce ai invatat si acolo nu este ora de catehism (religie), deci invata.Succes

| Λndrei a răspuns:

Asta ce fel de intrebare e? Clar cel care invata, cum vrei sa te ajute Dumnezeu daca tu habar n-ai nici macar informatiile de baza necesare intr-un examen. Apropo, care-i "smecheria" cu atatea intrebari legate de acest cult in ultima vreme? Prea mare agitatia...

| fulgerul a răspuns:

Cel caruia ii plac fetitelecupiscoturi!

| Bitzy a răspuns:

Al 3-lealaughing
Care face 2 in 1 laughing

| Diablo666 a răspuns:

Cel care are CAP, sau care e mai putin emotiv.Rugatul nu te ajuta cu nimic in practica...dar te ajuta spiritual daca crezi intr'o divinitate.Foarte bine poti sa ai o zi proasta (sa te doara capul, burta s.a.m.d) si sa pici examenul...sau sa te duca capu, sa gandesti totul logic si sa il iei.E relativa chestia

| passenger a răspuns:

Cel care invata logic! Dumnezeu nu te ajuta daca esti putoare!

| Chris88 a răspuns:

Au fost cam multi care doar s-au rugat anul asta la bac.

| LordBelial a răspuns:

Cel care invatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FetitaCUPiscoturile fara suparare tu iei entobotanice? ai scris ca crezi in cineva care e acolo sus deci dupa tine ala care se roaga / daca esti atee fi da suta la suta nu ca frunza care bate cand intr-o parte cand in alta

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru anonim_4396):

Cum sa fiu atee, eu sunt foarte credincioasa. Tu nu observi cata atentie dedic eu acestui cult?

| elNino212 a răspuns:

Cel care are noroc sa copieze big grin

| Andyy007 a răspuns:

Cel care invata clar.Ori zici Tatal Nostru, ori inveti verbul.Doua lucruri diferite, parerea mea.Adica in examen daca iti cere analiza verbului X-ulescu nu scrii Tatal Nostru scrii ce ai invatat. Daca inveti si te rogi e si mai bine, poate rugatul te ajuta la nota.Sau nu la nota asta, poate la alta nota.Nu stiu, nu am incercat.

| elenat a răspuns:

Acel al 3-lea care se roaga si invata!

| Кристи a răspuns:

Cel care invata

| ccrryyss a răspuns:

Cel care invata e logic

| AndreeaElenna a răspuns:

Niciunul happy