| kaliastrasz a întrebat:

Doresc sa imi depun actele pentru bursa sociala, iar pe cerere cere "nr. card". Intrebarea mea este, nr. cardului cel de pe fata (de 13-16 numere) sau IBAN-ul? Chiar sunt in ceata, pentru ca n am idee daca poti transfera bani doar cu numarul cardului, si daca nu, de ce n ar fi zis mai repede IBAN. Multumesc mult.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca, in mod normal, ar fi trebui sa ceara codul IBAN al contului, acesta este necesar pentru transfer bancar sau depunere in cont.
In orice caz lasa necompletat si intreaba cand depui cererea.