| lxvl3y a întrebat:

Bună TPU! După ce termin școala profesională, aș vrea să mă înscriu la liceu fiindcă vreau să dau bacul, însă nu aș vrea să fac cursuri la seral. Și mă întrebam dacă mă pot înscrie la un liceu unde se fac cursuri ziua și dacă se poate, aș putea să îmi aleg profilul științe sociale?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te vei putea inscrie la forma cu frecventa la zi, dar numai daca nu vei fi depasit, cu mai mult de 3 ani, varsta clasei a XI-a pana la inceperea anului scolar.

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva!
Odata ce ai renuntat la liceu cand aveai varsta de lcieu nu te mai poti intoarce la cursurile de zi, ci numai la seral unde faci 13 ani de liceu, fiindca se fac numai 4 ore seara.

| Yuoia a răspuns:

Da. Se poate.
Insa cu profilul, cu repartizarea asta pe calculator, trebuie sa ai medie mare ca sa fii sigur ca intri la profilul ales. Succes!

| Yuoia a răspuns:

Violleta2022!
Inteleg ca esti plecata din tara. Dar daca nu te pui la curent cu realitatea de aici, abtine-te sa debitezi prostii.
Baiatul inca este elev. Nu a depasit nici o varsta.