Întrebare recomandată | Adeeeeeee a întrebat:

E rau ca invat pe ultima suta de metri pentru examen? Eu nu m-am panicat in legatura cu examenul si acum imi e putin, putin frica de examen.Nu am invatat foarte mult.Am avut meditatii la mate, am facut si la romana cu matusi-mea.
Adica stiti cazuri in care cineva nu a invatat si a luat nota mare?

4 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Important e sa nu te pui sa inveti compuneri pe de rost, altfel vei uita ce stii. Relaxeaza-te putin. Ce trebuie tu sa faci este sa rezolvi niste variante de examen la ambele materii. Asa iti vei da seama ce stii si ce nu stii si mai recapitulezi. Nu este foarte greu, daca te concentrezi vei reusi sa iei nota pe care ti-o doresti.

| DiannaaMiha a răspuns:

Uite, eu iti spun cum fac eu de obicei cand am examene/concursuri etc...invat pana pe la 16; 00 pentru am reaminti ceea ce am invatat pe parcursul anului apoi ma uit la tv
App si eu dau maine examen si imi e foarte frica... oricum asta e

| mylife415 a răspuns:

Azi fiind ultima zi, ar trebui sa te relaxezi, si nu fi stresata.Nu ajuta la nimic.

| gnusmas a răspuns:

Eu am luat 9.70 la un test la romana fara sa invat. Si eu inca nu am invatat pentru examen dar am timp nu imi fac griji deloc.