| Monyyyyy a întrebat:

este bine dacă am scris in atestat despre masina asincrona trifazata? Eu sunt profil electric dar e și ea electrică nu? Ajutor

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai avut liber la alegerea tematicii atestatului, atunci ai facut bine.
Ai grija sa nu fie copiat din alte lucrari sau site-uri (ar fi plagiat), scrie totul (re)formulat de tine, cu cuvintele tale! La "Bibliografie" mentioneaza eventualele surse de referinta de unde ai conspectat, iar daca folosesti citate atunci pune le in ghilimele si in paranteza sursa si autorul. Desenele fa-le singur (poti si in "Paint" din Windows, "Gimp" sau alte programe de desenat).

| DeyCj a răspuns:

Da, are legătură cu profilul tău.

| sierra1 a răspuns:

Foarte bine ai făcut - dacă mai vrei detalii, găsești aici:
http://www.scritub.com/......126169.php

| Monyyyyy explică (pentru sierra1):

Și când îl scot pe foi A4 și îl siralez trebuie sa fac color? Adica fond? Ca am auzit la un coleg ca și schemele dar este o prostie.

| sierra1 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Dacă vrei să arate bine, să "ia ochii" comisiei, fă-l color
(dar nu e obligatoriu)

| Monyyyyy explică (pentru sierra1):

Un coleg are aceeași tema ca mine este o problema? Și are unele lucruri ca mine dacă am găsit pe Internet informatiile.

| sierra1 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Problema e a lui sau a ta?