| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU daca la atestat am scris despre motorul asincron trifazat are ceva ca la primul capitol vorbesc despre masina asincrona?

4 răspunsuri:
| Monyyyyy explică (pentru mihai69):

Sigur? Ca altii au spus ca nu. Proiectul se numea masina asincrona da am uitat eu si am zis motor si acum asa trebuie sa fie si ma intrebam daca e bine ca la capitolul unu scrie genaralitati despre masina.Ai experienta stii?

| mihai69 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Păi vezi și materialele din link-urile de mai sus.

| Panamax a răspuns:

Cum dracu sa fie acelasi lucru?
Masina asincrona inseamna 3 chestii:motor, generator si frana electrica.
Tu vorbind despre motor ai vorbit doar despre o mica parte.