| katy2002 a întrebat:

Eu invat in clasa a 5-a si studiez geografia. Dar in ultimul timp eu schiopatez la acest obiect.Imi puteti propune citeva exercitii de repetare?

Răspuns Câştigător
| amyamylove a răspuns:

Stiu cateva site-uri de la bff-ul meu:
www.sheppard.com
www.ilike2learn.com
www.owlandmouse.com
Nu le-am incercat niciodata! Poate te descurci:)))))

4 răspunsuri:
| Adryanna2000 a răspuns:

La geografie trebuie sa inveti teorie si sa stii sa arati la harta.N-ai nevoie de exercitii.

| katy2002 explică (pentru Adryanna2000):

Eu inteleg, dar profesoara mi-a spus ca am nevoie sa ma antrenez practic

| Airinx3 a răspuns:

Exista o carte numita,, O geografie practica''. Si e plina cu intrebari despre clima, ape, relief, limite si vecini, articulatiile tarmurilor ale continentelor. Eu am primit-o de la scoala anul trecut in clasa a 6-a. Dar poate exista si pentru clasa a 5-a. Si are si rezolvarile la sfarsitul fiecarui capitol.

| katy2002 explică (pentru Airinx3):

Eu sint din Moldova si nu avem carti de acest fel! Am nevoie de exercitii ca sa-mi pot tapa!