| AJasmine a întrebat:

Eu m-am inscris de curand la o facultate din Bucuresti, dar este posibil sa nu ocup un loc la camin, deoarece nu sunt un caz social. Pot sa stau la un alt camin de stat din Bucuresti chiar daca studiez la o alta Universitate? Ce trebuie sa fac. Ce acte imi trebuie la dosarul de camin.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Se pare ca-ti faci probleme fara sa fi citit regulamentul / metodologia de cazare in camine al universitatii! Cazul social este o prioritate, nicidecum o conditie care trebuie indeplinita pentru a avea drept de cazare. Conditiile stipulate in metodologia cazarii sunt altele:sa fii student, sa nu ai domiciliul in Bucuresti, sa nu ai domiciliul intr-o localitate situata la o anumita distanta de Bucuresti.
Cazarea in camine se face in baza unei cereri (se depun la comisia de cazare in perioada anuntata pe website-ul universitatii/facultatii) iar facultatile pot face schimb de locuri de cazare.
Nu-ti face griji!--- nu toti studentii vor dori sa locuiasca in camine! Depune-ti cererea in perioada anuntata!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa te duci la cel din Tei de la UTCB. Acolo parca erau conditii bune si preturi ok. Mergi si intreaba la administratie.
Sunt multe camine, dar nu cred ca le gasesti pe net.