| Lollitha_1594 a întrebat:

Eu nu sunt buna la matematica mai deloc. Fac meditati, insa la meditati stiu, raspund, dar la scoala... mai ales in teste pot spune ca sunt varza.Cand ma pregatesc pentru teste stiu sa fac... dar in test nu stiu ce se intampla.Si am note destul de mici. Noroc cu tema suplimentara. dar mai imi trebuie 2 note mari 2 de 8.Mai in fiecare dimineata ma trezesc cu nelinistea asta.Plzz cum sa reusesc sa invat sa usor. Funta promitt!(scuzati cateogria nu stiu la care s-o pun)

Răspuns Câştigător
| Mariana2B a răspuns:

Mai intai depide si de profesorul cu care faci matematica si cel cu care faci orele suplimentare ptk fiecare profesor are stilul sau de a preda deci e mai bine sa faci ore cu profesorul sau profesoara cu care faci matematica. In al doilea rand problema tacu privire la tese e ca in momentul in care primesti testul te panichezi si numai stii ce sa faci am si eu cateva colege in clasa de genu asta, sfatul pe care til pot da e sa te relaxezi sa nu te panichezi cand icepe ora sa te gandesti ca stii si ca va fi bine nu te gandesti la nimic alceva.In al treilea rand temele sa ti le faci tot timpul iar daca nu intelegi un ex la ora il refaci acasa si pe urma il intelegi il refaci de 15 ori daca trebuie asa se invata la matematica si pe urma o sa prinzi ritmul si va fi mai usor. Incearca sa fii cat mai relaxata si inacelasi timp atenta la tot ce spune profesorul la ora. Sper ca te-am ajutat cu ceva cat de cat ceau si succes cred ca esti capapila sa te descurci ceau ceau wave

1 răspuns:
| onikaaaaa a răspuns:

Poi nu stiu...
Ai putea sa vorbesti cu profesorul si sa ii spui sa te scoata la tabla mai des,poate asa vei intelege exercitiul, sau ce nu intelegi si sa fii mai activa in clasa caci se da o nota si pe impresie artistica care consta in activitate si...
Dar depinde ce clasa esti...
Si in legatura cu testele, nu am nici o idee.