| Clamidia a întrebat:

Am note mici la romana, vreau note mai mari, macar peste 5, dar nu inteleg care e problema invat dar tot note mici am la romana. In vara am facut pregatire si tot asa si colegul meu face si in prezent si are 3 pana acum, la un test, la matematica cum ar fi invat foarte repede si ma pricep, cel putin la algebra ma pricep dar la geometrie sunt prastie. Ma rog vreau sa am note putin mai mari, altii nu stiu cum reusesc. Odata la o teza am invatat nu stiu cate zile si 4. Iau si pastile sa tin minte mai bine dar degeaba.
Ce sa fac? Invat dar degeaba.

3 răspunsuri:
| Basthet a răspuns:

Bună! Dă-le încolo de pastile! Nu ai o tehnică bună de învățare. Citește și urmează îndrumările din seria "Cum să înveți" de pe blogul Povestiri pe scurt de lecturi școlare. Te va ajuta și la română. Succes!

| FratelePetarda a răspuns:

Te-ai gandit cumva ca profesorul sau profesoara este de rahat sau ca nu stie preda? Btw asa sunt si eu la info si am un prof bulangiu care nu preda doar ne pune sa facem probleme fara sa ne explice

| Clamidia explică (pentru FratelePetarda):

Frate zici ca preda de facultate