| Alkyda a întrebat:

Buna TPU eu sunt in anul I de facultate insa am acumulat cam multe restante aproape majoritatea...este posibil sa mai trec anul daca dau aceste restante in toamna? sau nu le mai pot da nici pe acestea?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Of, nu trebuia sa lasi atatea restante si tu! Ce Dumnezeu s-a intamplat? Si eu am fost studenta dar n-am avut in viata mea o restanta! Eu luptam in timpul anului ca aveam nevoie de bursa de merit si/sau studiu. Legat de intrebarea ta,
Da, normal ca poti recupera toate examenele in toamna. Dar trebuie sa te pui cu burta pe carte, sa nu te bazezi pe copiat si pe altele, ca te vor trece "din milă" (dar daca esti la facultate particulara, vei trece, ăia de acolo chiar au nevoie de studenti, nu cred ca vor sa-i piardă)! Stii cum se zice, dai banul, treci anul...
Deci in toamna, le poti da, te poti duce linistita. Trebuie sa te interesezi cand sunt programate, asta ca sa nu le pierzi. Au zile diferite, pot fi si doua in aceeasi zi. Suni la secretariat, dar mai sigur tragi o fuga pana acolo. Sa stii sigur.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Inca ceva: ai avut curaj sa le lasi pe toamna laughing!

Răspuns utilizator avertizat
| blueSky_3324 a răspuns:

Daca n-ai facut numarul de credite care sa-ti asigure promovabilitatea, n-ai sa treci, o sa repeti anul, daca in toamna reusesti sa-ti iei macar niste ex care sa-ti asigure nr de credite n-o sa ai prb-me, dar crede-ma pe cuvant c-am trecut si eu printr-o facultate, cel mai bine este sa le iei din timp, ca te trezesti in ultimul an cu nu stiu cate restante si n-o sa ai timp sa inveti si pentru ele pentru ca baza o sa fie licenta. Sper ca te-am ajutat si spor la invatat!