| Tudor_Artenie_1994 a întrebat:

Sunt in anul III la facultate si am tot acumulat restante din anii anteriori pe care i-am promovat avand numarul suficient de credite. Nu am cum sa le trec pe toate pana la finalul anului. Care e procedura pentru a le putea da in urmatorul an universitar? Si ce platesc? Anul universitar sau si disciplinele nepromovate? Si voi putea da licenta la anul?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Intreaba la secretariat ca sa fii sigur. Daca as fi in locul tau, as sta un an, m-as pregati, iar in sesiuni mi-as da examenele, urmand ca in vara lui 2018 sa imi dau si licenta. Daca nu reusesti nici atunci sa acumulez toate creditele, nu-i problema, mai stai un an. La mine asa se procedeaza. Nu e nevoie sa platesc nimic (sunt la fara taxa), nici sa repet anul universitar.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu precizezi universitatea si facultatea!
Pentru motivul ca fiecare facultate isi stabileste reguli proprii concretizate in regulamente, iti sugerez sa le cauti fie pe website-ul facultatii, fie deplasandu-te la decanat(la avizier). Cauta urmatoarele regulamente :
*privind activitatea profesionala(academica) a studentilor, nivel licenta
* privind finalizarea studiilor nivel licenta

| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu poti sa dai licenta daca ai restante.

| mihai69 a răspuns:

Întreabă la secretariatul facultății - sunt cei mai în măsură să îți dea detaliile pe care le cauți.