| allynutsa a întrebat:

Fac un atestat pentru sfarsitul liceului si trebuie lucrat la calculator. Am o nedumerire: cuprinsul il pun la sfarsit sau cum ar veni, a doua pagina, dupa coperta? Si la bibliografie ce ar trebui sa scriu daca informatiile respective nu le-am gasit decat intr-un anumit loc? Scriu site-ul de unde le am? Funda! VA multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea lucrari cuprinsul se pune la inceput, este a doua pagina dupa cea cu titlul iar bibliografia la sfarsit.

| allynutsa explică (pentru Ioandelasal):

Si daca informatiile pentru atestat le-am luat dintr-o singura sursa, o anumita pagina de internet, scriu doar site-ul si atat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru allynutsa):

Sigur ca da, bibliografia cuprinde numai ce ai studiat si folosit pentru redactarea lucrarii.
Totusi, pentru a arata mai bine, te sfatuiesc sa indici macar 3-4 lucrari care se refera la tema pe care o ai, chiar daca n-ai folosit nimic din ele.

| allynutsa explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc!

6 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

In ce anume faci atestatul. In primul rand atestatul la informatica se face pe suport, gen cd care il predau si un manual pentru aplicatie care cuprinde 4 parti. 1 de ce ai ales tu aceasta tema, 2 explicatiile si manualul, 3 notiuni teoretine si 4 bibliografie daca este cazul

| allynutsa explică (pentru MeConstantine):

Imi cer scuze, am uitat sa specific: trebuie facut la calculator, dar trebuie scos la imprimanta, apoi indosariat sau altceva..De aceea nu stiam unde sa pun cuprinsul.

| Alexa_Mirela_1985 a răspuns:

Normal cuprinsul trebuie pus in a doua pagina iar bibliografia trebuie sa fie mai vasta nu doar un singur site.