| consuelo12 a întrebat:

Iarasi am nevoie de ajutorul vostru! Rog mult fara replici in plus! Maine am teza la romana. Profesoaa ne-a dat temele la eseu sa ne pregatim. 4 variante de eseu am facut dar a cincea nu stiu cum s-o fac. Deci, "in lume atit de singur si atita de strein" cve a care sa aiba legatura cu Eminescu! Poate cineva a facut acest eseu, sau are citeva idei cum l-as putea face. Va rog mult ajutati-ma! Sunt disperata! funda!

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cauta in cartea de ioana em.petrescu-eminescu,poet tragic pe la capitolul 2. e interesanta si usor de descifrat.

| Ctiberiu a răspuns:

Pa, nu ai voie sa pui intrebari cu care sa iti faci temele. Imi pare rau