| DeathBat6661 a întrebat:

Imi spune si mie cineva care sunt punctele tari si punctele slabe a meseriei de dr veterinar?big grin
Ofer fundawinking

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Unul din punctele slabe ale acestei meserii este acela că un medic veterinar nu-şi poate regula pacientele cum ar putea - o face un medic uman.
P.S. Corect este " punctele salabe ale...".

| m2704 a răspuns:

Poi daca nu esti milos cu animalele si sa ti se faca scarba nu prea sunt dezavantaje.Castigul e ok.Nu e o munca dificila.Bafta

| bondoc2 a răspuns:

Pai punctul bun este ca o sa ai bani mereu in buzunar de cat ori te vei duce pe la anumite cazuri daca stai la tara este sh mai bine pentru ca lumea are multe animale, iar cel mai slab este ca o sa ai foarte mult de alergat si tr sa fi disponibil\a la diferite ore si zile pentru clienti tai!