| itmengo a întrebat:

Intr-o zi am vorbit si sefa clasei ma scris pe tabla, a venit profesoara la ora, si m-a amenintat spunandu-mi ca la ea la ora pot sa nu mai vin ca nu imi inchee situatia. Ce sa fac? Are voie sa faca asa cev? Mam interesat si am auzit ca am un semn in catalog cu creionul sau cu pixul sad

Răspuns Câştigător
| Elena1396 a răspuns:

E doar o simpla amenintare! Ce vrea ea sa faca nu e legal.
Nu iti incheie situatia la o materie daca nu ai note
Si apoi daca te-a insemnat cu creionul de ce nu a scris direct cu pixul daca asta vroia? Nu te speria, asta a si vrut sa te sperii, dar nu ai de ce.
Fi linistita

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este doar o amenintare --- ceea ce vrea sa faca nu este legal. Legale sunt numai sanctiunile enumerate in R.O.F.U.I.P, incepand cu articolul 118 --- citeste Regulamentul aici : http://www.isjbrasov.ro/......-o-f-u-i-p

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

E doar amenintare

| itmengo explică:

Da dar mi-a lasat semn in catalog si o cred in stare ca e cea mai rea din scoala

| dannyel86 a răspuns (pentru itmengo):

Precum s-a spus, e doar o amenintare. Saptamana viitoare e consiliu profesoral, in fata caruia fiecare diriginte trebuie sa prezinte situatia propriei clase. Si nu cred ca vrea sa-si creeze profesoara probleme, neincheindu-ti tie media. Eu cred ca se va rezolva neintelegerea in zilele urmatoare, pana la consiliu.