| Tensai a întrebat:

La anul vreau sa dau la facultatea de medicina din Bucuresti si am inteles ca meditatiile se incep de pe acum. eu sunt plecata din tara si nu pot veni pana la 1 ianuarie....credeti ca ma mai ia vreun profesor sa fac meditatii(chimie) din ianuarie? am vreo sansa sa gasesc pe cineva? multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| crystall17 a răspuns:

Buna, intamplarea face ca si eu sa locuiesc in strainatate. Sunt la liceu in ultimul an, iar anul trecut au venit reprezentanti de la o universitate pentru a ne da informatii, iar eu m-am dus sa ma interesez tocmai la categoria medicina si intr-adevar, au spus ca meditatiile la chimie ( si nu numai, chiar si biologie si fizica daca simti ca ai avea cu adevarat nevoie ) se incep cu un an inainte de a te inscrie la facultate ( deci ideal din clasa a 12-a ). Aici stiu ca au spus ca meditatiile incep din noiembrie si au loc sambata dimineata, saptamana de saptamana pana la sfarsitul anului scolar. Acum nu stiu cum ar sta treaba in Romania sincera sa fiu, insa daca te duci la un profesor in particular, nu vad de ce nu ar accepta sa te pregateasca in timpul ramas ( care sincer mi se pare mai mult decat indestulator, eu acum doi ani am facut pregatire la matematica, materia din 8 luni de scoala in 10 ore de meditatie, deci inchipuie-ti cat de repede am mersi si cum a trebuit sa selectez exact ce imi punea cele mai mari probleme si nalamuriri ). Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai multe informatii dar asta este cam tot ce stiu big grin Bafta in continuare in orice caz si sincer, eu cred ca cu (scuze daca suna a cacofonie) destula bunavointa ai toate sansele sa gasesti meditatorul potrivit.